Tworzymy dedykowane oprogramowanie e-commerce dla handlu i dystrybucji

Case Study - The Best Sneakers

The Best Sneakers to sklep, który zajmuje się sprzedażą oryginalnego, zarówno pod względem wzornictwa, jak i kolorystyki, obuwia. Sama nazwa sklepu sneakers odnosi się do specjalnego rodzaju butów, które cieszą się popularnością wśród młodzieży. Grupa odbiorcza to ludzie w przedziale wiekowym 15-30 lat. Te informacje były szczególnie ważne przy strategii tworzenia sklepu i komunikacji z potencjalnymi klientami.

Zobacz online

Najważniejsze wyzwania eCommerce

 • Przygotowanie zaawansowanego systemu eCommerce, który jest dostosowany do sprzedaży zagranicznej, ze szczególnym uwzględnieniem rynku niemieckiego,
 • Stworzenie integracji z programem magazynowo-księgowym Comarch Optima,
 • Integracja z polskimi i europejskimi systemami płatności,
 • Dostosowanie sklepu do użytkowników mobilnych, według najwyższych standardów responsive web design.

Sprzedaż transgraniczna

Od samego początku, prace nad stworzeniem nowego systemu eCommerce oscylowały wokół sprzedaży zagranicznej, ze szczególnym uwzględnieniem rynku niemieckiego i europejskiego. Polska wersja sklepu umożliwia przelogowanie się na wersję niemiecką (www.thebestsneakers.de) oraz europejską (www.thebestsneakers.eu). Każda z trzech wersji sklepu jest dostosowana do potrzeb lokalnego rynku, zarówno pod względem danych kontaktowych, jak i systemu płatności czy regulaminu sklepu. Dodatkowo, właściciel zapewnia darmową wysyłkę na terenie Polski i Niemiec, i to w terminie do 48 godzin.

Karta produktu (europejska wersja sklepu)

Integracja z Amazon

Przez wzgląd na sprzedaż zagraniczną, naturalnym krokiem była integracja z najważniejszymi platformami aukcyjnymi na świecie - Amazon i eBay.

Integracja i-systems z Amazon dotyczy:

 • Wystawiania nowych produktów lub już istniejących na Amazonie, w zależności od tego czy produkt z danym EANem istnieje.
 • Wyświetlania informacji na temat błędów, które potencjalnie mogą wystąpić podczas wystawiania produktu. Tekst wyświetlany jest w języku angielskim, prosto z platformy aukcyjnej.
 • Ustawienia konkretnej ceny i koloru dla produktu. Podczas wystawiania mamy podgląd, jakie aktualnie buty z danym EANem są już w Amazonie. Dzięki temu możemy się dopasować pod kątem parametrów.
 • Ustawienie języka, z jakiego będą korzystać produkty podczas wystawiania. Język jest ustawiany per konto sprzedawcy - np. The Best Sneakers sprzedaje na domenie .de i .eu, więc domyślnie ustawiony jest język niemiecki i angielski.
 • Możliwości wycofania produktu z serwisu Amazon.
 • Synchronizacji stanów magazynowych. Jeśli stan zmieni się w sklepie, automatycznie wysyłana jest aktualizacja do Amazona.
 • Pobierania zamówień z Amazona. Zamówienia pobierane są okresowo, przy pomocy zadania CRON.
 • Przetwarzania zamówień w celu utworzenia z nich zamówień sklepowych - również przy pomocy zadania CRON.
 • Możliwości edycji danych klienta pobranych z Amazona. W przypadku problemów z przetworzeniem zamówienia:
  • - możliwość oznaczenia zamówienia do ponownego przetworzenia w razie błędu,
  • - informacja, z jakiego powodu niemożliwe było utworzenie zamówienia sklepowego,
  • - szczegółowe informacje o każdym zamówieniu pobranym z Amazona dostępne dla użytkownika technicznego.

Zaawansowana integracja z Allegro

Sklep The Best Sneakers oferuje dużą ilość asortymentu. Aby umożliwić sprawną obsługę zamówień, zarządzanie ustawieniami kont na Allegro, wystawianie aukcji - powstał dedykowany panel, specjalnie przygotowany w tym celu.

Wystawiając produkt na Allegro, administrator sklepu może skorzystać z gotowego szablonu ofert, który projektowany jest na podstawie standardowego szablonu sklepu. Tworząc aukcje, wykorzystuje opisy, zdjęcia, profile produktów i tytuł z opisu sklepowego lub w razie potrzeby tworzy indywidualne opisy oraz tytuły dla każdego z wystawianych produktów.

Integracja z ERP Optima

Sklep został zintegrowany z programem magazynowo-księgowym Comarch Optima. Podstawowy zakres integracji to tworzenie dokumentów w systemie ERP i wysyłanie stanów magazynowych do sklepu. Integracja nastąpiła za pomocą integratora, którego zadaniem jest automatycznie zbieranie oraz rozdzielanie wybranych informacji pomiędzy system sprzedaży oraz program ERP. Zakres integracji obejmuje m.in.: synchronizację danych, systematyczną aktualizację cen i stanów magazynowych oraz zarządzanie dokumentami. Towary są zakładane w ERP na podstawie dostępności towarów w polskim magazynie. Obecnie trwają prace nad rozwinięciem tej integracji w taki sposób, aby dokumenty mogły być wystawiane w różnych walutach.

Systemy płatności i manager wysyłek

Nowy system eCommerce oferuje najpopularniejsze metody płatności m.in. przy użyciu karty kredytowej, szybkich przelewów (PayPal, Przelewy24), tradycyjnego przelewu lub za pobraniem.

Przez wzgląd na sprzedaż zagraniczną wprowadzono także płatność SOFORT Banking, szczególnie popularną w Niemczech. SOFORT Banking zalicza się do metod przelewów bezpośrednich przez Internet i działa w oparciu o sprawdzony system bankowości internetowej. System nie wymaga rejestracji ani wirtualnego konta, czyli tzw. portfela elektronicznego. Robiąc zakupy w The Best Sneakers, można wybrać SOFORT Banking jako metodę płatności. Następnie klient zostaje automatycznie przekierowany do zaszyfrowanego formularza płatności, a szczegóły zamówienia są automatycznie przekazywane. Na zakończenie należy zaakceptować przelew przez wpisanie jednorazowego kodu weryfikacyjnego. Po wykonaniu tych czynności, sprzedawca otrzymuje potwierdzenie o zleceniu przelewu i może natychmiast rozpocząć realizację zamówienia, co znacznie zaoszczędza czas.

W kwestii wysyłki, sklep oferuje darmową dostawę na terenie Polski i Niemiec oraz płatną do pozostałych krajów europejskich. The Best Sneakers korzysta z menagera wysyłek, który pozwala m.in. na: automatyczne budowanie list paczek do przesłania do danego spedytora, komunikację z API spedytora, pobieranie etykietek na paczki, ważenie paczek, automatyczną zmianę stanu zamówienia po przekazaniu do wysyłki.

Mobile eCommerce

Główną grupą odbiorczą sklepu są ludzie młodzi, dla których naturalne jest robienie zakupów na urządzeniach mobilnych. Z myślą o nich oraz światowych trendach w eCommerce, sklep jest w pełni responsywny, czyli umożliwa prawidłowe wyświetlanie strony bez względu na rodzaj urządzenia. Strona responsywna nie tylko pozwala dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów ale również obniża wydatki związane z utrzymaniem strony.

The Best Sneakers RWD

Responsywna strona eCommerce The Best Sneakers

Efekty wdrożenia

Z i-systems stworzyliśmy sklep z integracjami sprzedażowymi, o których marzyliśmy i które były dla nas szczególnie ważne od początku naszego istnienia. Dzięki profesjonalnemu podejściu do tematu możemy pochwalić się świetnym sklepem, z którego jesteśmy zadowoleni my i nasi klienci. The Best Sneakers dzięki integracji z portalami aukcyjnymi oraz programem ERP jest nowoczesnym sklepem, w pełni odpowiadającym na potrzeby naszych młodych klientów.

— Łukasz Majgier, właściciel The Best Sneakers

Zobacz następny Case ›

Tagi

sprzedaż transgraniczna

sprzedaż detaliczna B2C

finansowanie przez leasing

Wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie?

Chcesz otrzymać szczegółowe informacje o funkcjonalnościach, kosztach, bądź dowiedzieć się jak wygląda proces wdrożenia?

Skontaktuj się z nami Zadzwoń, napisz lub zostaw numer telefonu

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.