Tworzymy dedykowane oprogramowanie e-commerce dla handlu i dystrybucji

Produkt jako podstawa działania

Mając na uwadze nieustanny, dynamiczny rozwój branży e-commerce oraz rosnące wymagania klientów i ich konsumentów, stale doskonalimy nasze usługi. Jako autorzy oraz użytkownicy własnych rozwiązań szczególną uwagę przywiązujemy do architektury i jakości oprogramowania. Dlatego działamy w oparciu o określone standardy, wypracowane na podstawie wielu lat doświadczenia.

Komunikacja kluczem do sukcesu

Priorytetem w naszych działaniach jest efektywna komunikacja z klientem. Dlatego też kładziemy duży nacisk na zaangażowanie przyszłego użytkownika w proces powstawania systemu e-commerce. Zachęcamy do wyznaczenia osoby odpowiedzialnej za projekt ze strony klienta, która wraz z Kierownikiem Projektu - specjalistą w dziedzinie zarządzania projektami w i-systems - ustala zakres prac i tworzy koncepcyjną formę przedsięwzięcia. Dokładnie analizujemy aktualne działania i potrzeby firmy, by dostarczyć produkt spełniający najbardziej wymagające oczekiwania. Każdy nowy projekt szczegółowo przygotowujemy, tworząc harmonogram prac oraz wyznaczając osoby zaangażowane w proces tworzenia oprogramowania.

Etapy współpracy

Na podstawie wywiadu i analizy określamy szczegółowe potrzeby i oczekiwania Klienta względem nowego systemu i jego wybranych funkcji.
Określenie potrzeb i oczekiwań klienta
W oparciu o otrzymane od Klienta informacje tworzymy User Stories. To szczegółowy opis wymagań dla poszczególnych funkcjonalności - swego rodzaju "scenariusz" użytkowania. Dzięki skupieniu się na użyteczności danej funkcji z punktu widzenia końcowego użytkownika, wiele błędów jest natychmiast eliminowanych.
Tworzenie User Stories
Podczas pracy wykorzystujemy tzw. techniki zwinne - zakładające częste kontrole postępu prac, przez co zawsze jesteśmy gotowi i otwarci na zmiany. Oprogramowanie rozwijane jest w sposób przyrostowy gwarantując bezpośredni wpływ Klienta na ostateczny kształt systemu dzięki regularnej weryfikacji kolejnych wersji systemu podczas wszystkich faz rozwoju. Główną zaletą metodyk zwinnych jest możliwość stworzenia wysokiej jakości oprogramowania w stosunkowo krótkim czasie.
Programowanie
Przykładamy ogromną wagę do jakości kodu. By produkt końcowy był na najwyższym poziomie, stosujemy inspekcję kodu między programistami. Technika ta pozwala na wyeliminowanie 99% błędów powstałych w trakcie wczesnego etapu programowania. Pozwala to zaoszczędzić czas i obniżyć koszta.
Kontrola kodu
Po przejściu kontroli między programistami, pierwsza wersja systemu zostaje oddana w ręce zespołu testerów, którzy robią wszystko, by jak najdokładniej zweryfikować oprogramowanie. Następuje weryfikacja systemu względem początkowych wymagań, pozwalająca na szybkie i efektywne wykrycie wszelkich technicznych ograniczeń.
Właściwe testowanie oprogramowania
Zespół testerów przekazuje programistom dokument zawierający błędy, które udało się zidentyfikować. Do zadań programistów należy ich zweryfikowanie i naprawienie, a następnie ponowne przekazanie testerom w celu sprawdzenia poprawności zmian. Proces ten jest powtarzany do momentu, w którym system będzie funkcjonował stabilnie.
Polepszenie systemu
Po pozytywnym wyniku testów oprogramowanie jest weryfikowane pod kątem zgodności ze specyfikacją oraz User Stories. Następuje sprawdzenie czy oprogramowanie jest zgodne z oczekiwaniami Klienta. Gdy funkcjonalności zostaną zaakceptowane, projektowi nadaje się status tzw. definition of done, czyli gwarancję poprawnego działania.
Business Accept
Po akceptacji całego projektu przystępujemy do jego wdrożenia. Ostateczna wersja oprogramowania, zgodna ze wszystkimi specyfikacjami, zostaje oddana do użytkowania. Klient może w pełni korzystać z nowego systemu.
Wdrożenie produktu
Nieustanna optymalizacja i modernizacja wdrożonego systemu.
Wsparcie

Metodologia działania

Projekty wymagające stworzenia najbardziej zaawansowanych funkcjonalności powstają w zespołach wykorzystujących tzw. metodyki zwinne. W procesie tworzenia oprogramowania zarządzamy i realizujemy zadania korzystając z metodologii SCRUM. Metodyka ta doskonale sprawdza się podczas pracy przy projektach charakteryzujących się zmiennością, przy stosunkowo ograniczonym czasie realizacji. Dzięki takiemu systemowi pracy, jesteśmy w stanie szybko i bez ryzyka reagować na zmiany zachodzące w projekcie.

Metodologia SCRUM jasno określa role każdej osoby zaangażowanej w projekt - właściciel produktu odpowiedzialny jest za ustalanie zadań i priorytetów oraz odbiór końcowego produktu, SCRUM Master czuwa nad przebiegiem procesu tworzenia oprogramowania, a wykonanie przydzielonych zadań i odpowiedzialność za realizację spoczywa na doświadczoym zespole developerskim. Zapewnia to gwarancję większej efektywności i produktywności zespołu oraz daje pewność wyższej jakości wykonanych prac.

Cały przebieg pracy nad rozwiązaniem można zamknąć w czterech etapach. Podczas planowania odbywa się prezentacja zagadnień, ustalenie listy zadań w trakcie określonego przedziału czasowego (tzw. sprintu) oraz określenie stopnia trudności, czasochłonności i zasobów potrzebnych do realizacji przedsięwzięcia (tzw. estymacja zadań). Kolejnym etapem są codzienne spotkania zespołu, podczas których następuje krótka analiza postępu prac. Trzecim punktem całego procesu jest przegląd sprintu - spotkanie odbywające się pod koniec określonego wcześniej przedziału czasowego, którego wynikiem jest oddanie wykonanej pracy. Ostatnią fazą jest analiza sprintu, czyli omówienie porażek i słabych stron projektu. Taki system pracy gwarantuje zmniejszenie kosztów i skrócony czas realizacji projektu.

Zespół to podstawa

Obecnie i-systems to zespół ponad osiemdziesięciu specjalistów branży e-commerce. Prowadzimy projekty w sposób przekrojowy. Od spotkania i analizy IT systemów klientów, przez zaproponowanie rozwiązań dostosowanych do strategii rozwoju firmy i branży docelowej, do produkcji funkcjonalności. Zajmujemy się designem, wdrożeniem i testami systemów. Po uruchomieniu systemu e-commerce, cały czas rozwijamy jego możliwości i proponujemy nowe rozwiązania. Najważniejsze jednak jest to, że nad każdym projektem pracujemy w stabilnych i doświadczonych zespołach.

Dlaczego warto?

Stale się rozwijamy - cała firma pracuje nad rozwojem naszego systemu, który nieustannie jest aktualizowany, by dostarczyć naszym klientom najlepsze z możliwych rozwiązań. Dbamy o wysoką jakość kodu, którą otrzymujemy po wielu testach wewnętrznych, eliminujących powstałe błędy.

Jesteśmy innowacyjni - wciąż podążamy za nowymi trendami, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Podejmujemy ambitne wyzwania, które są dla nas możliwością rozwoju.

Jesteśmy elastyczni - wiemy, że każda firma jest inna. Dlatego ważnym punktem współpracy jest dla nas przejrzysta komunikacja. Znając potrzeby i oczekiwania klienta jesteśmy w stanie stworzyć system spełniający najbardziej wymagające zlecenia.

Mamy doświadczenie - wykonaliśmy ponad 300 wdrożeń, dzięki czemu potrafimy sprawnie wykryć i naprawić pojawiające się zagrożenia projektu oraz stworzyć wyważone i racjonalne kalkulacje.

Wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie?

Chcesz otrzymać szczegółowe informacje o funkcjonalnościach, kosztach, bądź dowiedzieć się jak wygląda proces wdrożenia?

Skontaktuj się z nami Zadzwoń, napisz lub zostaw numer telefonu

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.