Sie können zu Versionen der Seite wechseln, deren Inhalt Ihrem Standort entspricht.

You can switch page to the version whose content is matched to your location.

Tworzymy kompletną platformę e-commerce, odpowiadającą na potrzeby Twojego biznesu

Cloud hosting - obsługa dużego ruchu

Serwery to jedna z najbardziej newralgicznych części systemu eCommerce. Na ich duże obciążenie wpływa znaczna ilość odwiedzin sklepu w jednym momencie. Obecnie najskuteczniejszym rozwiązaniem jest przeniesienie hostingu w chmurę obliczeniową, która pozwala na bezproblemowe obsłużenie nawet kilkuset tysięcy odwiedzin miesięcznie oraz nieograniczony i sprawny rozwój biznesu.

Czym jest cloud?

Według analityków Gartnera, cloud computing to „styl obliczeń, w którym dynamicznie skalowalne zasoby są dostarczane jako usługa za pośrednictwem internetu. Użytkownik nie musi mieć wiedzy na temat tego, w jaki sposób ta usługa jest realizowana, nie musi też zajmować się aspektami technicznymi, niezbędnymi do jej działania”. Ten ostatni aspekt sprawdza się szczególnie w eCommerce. W i-systems wszystkie prace związane z administrowaniem serwerów prowadzone są przez nasz zespół, dzięki czemu klient może skoncentrować swoje działania na rozwoju biznesu pod względem marketingowym.

Autorskie rozwiązania

Obserwacja i doświadczenie w sprzedaży internetowej pokazują, że największym wyzwaniem, stawianym przed systemami eCommerce jest możliwość obsłużenia skondensowanego ruchu, odbywającego się w krótkim czasie. W ciągu kilku lat stworzyliśmy szereg autorskich rozwiązań, dzięki którym bezproblemowo przystosujemy biznes do najwyższych standardów eCommerce.

Przyrostowy backup

Dane są jednym z najważniejszych zasobów w systemach eCommerce. Utrzymywanie kopii wszystkich danych związane jest z koniecznością posiadania ogromnych zasobów dyskowych. Zespół i-systems stworzył autorskie rozwiązanie, które pozwala na odzyskanie danych bez konieczności posiadania tych zasobów. Backup przyrostowy zapisuje jedynie różnice w plikach od wykonania ostatniej kopii. Dzięki temu, zajmuje tylko od 10 do 30% więcej miejsca niż oryginał. Dodatkowo, zawsze istnieje katalog z dokładną kopią backupowanego systemu. Gdy pojawia się konieczność, nakładane zostają różnice na ostatnią wersję zapisanego systemu i w ten sposób odzyskiwane są pełne dane.

Nieograniczony rozwój

Nie wszystkie sklepy internetowe od samego początku osiągają wynik kilkuset tysięcy odwiedzin w ciągu miesiąca. Skalowalność chmury pozwala na stworzenie optymalnej na dany moment infrastruktury, która pozwala na późniejsze, sprawne rozszerzanie jej, bez konieczności ponoszenia przez firmę zamawiającą dużych nakładów inwestycyjnych.

Więcej multimediów

Długie ładowanie na stronie arkuszy stylów lub zdjęć obniża jakość obsługi klienta kupującego online. Rozwiązanie serwera CDN dla plików statycznych pozwala znacznie przyspieszyć ładowanie danych na stronę.

Monitoring usług

W rozwiązaniu i-systems cloud wszystkie usługi serwera są monitorowane, a ich działanie sprawdzane jest automatycznie co 5 minut. Monitoring kontroluje także obciążenie serwerów i ilość dostępnego miejsca na dyskach. Administratorzy sieci pełnią dwudziestoczterogodzinne dyżury przez siedem dni w tygodniu. W przypadku pojawienia się problemów dodatkowo powiadamiani są za pomocą wiadomości e-mail oraz sms.

SLA, czyli gwarancja działania wszystkich usług serwera

Dostawcy hostingowi zapewniają jedynie dostępność maszyny. Gdy przestaje działać usługa serwera www, co jest równoznaczne z niedziałaniem strony, hostingodawca nie ponosi odpowiedzialności za niedziałanie pojedynczej usługi. W i-systems, dzięki autorskim rozwiązaniom zapewniamy gwarancję działania wszystkich usług serwera. SLA oznacza dla nas odpowiedzialność zarówno za działanie serwerów, jak i usług na nich zainstalowanych.

Odpowiednia infrastruktura

Sporym problemem dla serwerów jest Single Point of Failure, czyli Pojedynczy Punkt Awarii. Jest to jedna część infrastruktury, której awaria powoduje paraliż całego systemu. W i-systems cloud każda maszyna posiada między innymi: dwa procesowy, dwa niezależne zasilacze, macierze dyskowe, podwójne źródła zasilania, zasilanie awaryjne oraz podwójne urządzenia sieciowe. Awaria jednego systemu, nie będzie więc miała wpływu na ogólne funkcjonowanie serwerów oraz znajdujących się na nim usług.

Wysoka niezawodność

Systemy High Availability oznaczają wysoką niezawodność. Rozwiązanie HA polega na połączeniu hostingu cloud z możliwościami systemu. Projektując takie rozwiązanie zakłada się, że system musi działać poprawnie, nawet w chwili, gdy zawiodą różne elementy infrastruktury. Oprogramowanie i-systems może działać w trybie HA/cluster. Sprzęt działający na system cloud mieści się w dwóch niezależnych serwerowniach, które oddalone są od siebie o 13 kilometrów. Dzięki temu, możliwe jest replikowanie wszystkich danych oraz automatyczne obsłużenie awarii nawet całego data center.

Tagi

hosting w chmurze

serwer w chmurze

oprogramowanie w chmurze

cloud hosting

Wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie?

Chcesz otrzymać szczegółowe informacje o funkcjonalnościach, kosztach, bądź dowiedzieć się jak wygląda proces wdrożenia?

Skontaktuj się z nami Zadzwoń, napisz lub zostaw numer telefonu

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.