Sie können zu Versionen der Seite wechseln, deren Inhalt Ihrem Standort entspricht.

You can switch page to the version whose content is matched to your location.

Tworzymy kompletną platformę e-commerce, odpowiadającą na potrzeby Twojego biznesu

Rozwiązania dla branży automotive

Przedsiębiorstwa specjalizujące się w produkcji i dystrybucji części oraz akcesoriów samochodowych rozwijają się bardzo dynamicznie. Ze względu jednak na rozległe wymagania swoich kontrahentów, muszą sprostać wyzwaniom związanym z efektywnym zarządzaniem procesami produkcyjnymi, logistycznymi i magazynowymi. Dopasowane rozwiązania dla branży automotive powinny więc zapewnić sprawną i efektywną obsługę procesów zarządzania zamówieniami, które w tym sektorze charakteryzują się wysokim stopniem złożoności. Istotnym rozwiązaniem jest także sprawna obsługa relacji z dostawcami i administrowanie łańcuchem dostaw. Wprowadzenie systemu zarządzania projektami w połączeniu z systemem zarządzania informacją, optymalizuje pozostałe procesy wewnętrzne przedsiębiorstw w branży automotive i wpływa na efektywność produkcji oraz dystrybucji.

Przykładowe rozwiązania dla branży automotive

Usprawnienie procesów zarządzania zamówieniami

Przedsiębiorstwa produkujące elementy i akcesoria motoryzacyjne, w celu zaopatrzenia produkcji w niezbędne materiały, generują bardzo dużą liczbę zamówień do dostawców i dokonują licznych zamówień ze znacznym wyprzedzeniem. Dodatkowo, zamówienia te realizowane są na dużą skalę i przekładają się na wysokie koszty. Dlatego, aby zoptymalizować procesy zarządzania zamówieniami i w sposób efektywny oraz opłacalny, móc kierować produkcją, istotne jest wdrożenie rozwiązania, które usprawni działanie dotychczas wykorzystywanego w przedsiębiorstwie systemu klasy OMS.

 • Pobranie aktualnie zgłoszonych zapotrzebowań na zamówienia z systemów wykorzystywanych w przedsiębiorstwie
 • Automatyzacja obsługi oferty elektronicznej z wysłaniem jej do głównego dostawcy
 • Przygotowanie i obsługa procesu monitorowania potwierdzenia oferty z uwzględnieniem wiadomości przypominających wysyłanych do dostawcy
 • Możliwość importu warunków po stronie dostawcy (ilość, cena, termin) na podstawie pliku wyeksportowanego z formularza

Optymalizacja logistyki i dostaw

W logistyce branży automotive podstawowymi elementami są szybkość, precyzja oraz sprawna realizacja transportu i dostaw. Rozwiązania dla branży automotive wspierają przedsiębiorstwo w tzw. zamówieniach just in time oraz just in sequence, usprawniają zarządzanie dostawami i obsługują cały łańcuch złożonych dostaw.

 • Sprawne zarządzanie procesami logistycznymi
 • Automatyzacja składania zamówień u dostawców
 • Wsparcie działania przedsiębiorstwa w zamówieniach just in time, just in sequnece
 • Zarządzanie stanem magazynowym w trakcie dostawy i zabezpieczenie przed kilkukrotnym zamówieniem

System klasy PMS połączony z systemem PIM

System zarządzania projektami, który może być wykorzystany w pracy przedsiębiorstw działających w branży automotive, będzie porządkować i wspierać realizację procesów biznesowych i produkcyjnych. W połączeniu z zarządzaniem informacją produktową, opartym na centralnym repozytorium danych będzie także umożliwiać tworzenie i rozpowszechnianie informacji produktowej w różnych kanałach. Zastosowane rozwiązania systemowe dla branży automotive wspomagać będą procesy planowania, realizowania i nadzorowania skutecznego przepływu materiałów, towarów i informacji dopasowanych do działów produkcji oraz dystrybucji części i komponentów motoryzacyjnych.

 • Sformalizowany i ujednolicony obieg wszystkich informacji związanych z procesami produkcyjnymi i logistycznymi
 • Możliwość śledzenia postępu prac związanych z przygotowaniem kolejnych etapów pracy przedsiębiorstwa oraz elementarnych zadań za pomocą wykresów
 • Pełna historia realizacji zadań i procesów
 • Możliwość dodawania informacji, załączników do poszczególnych etapów
 • Obsługa informacji wielojęzycznych
 • Możliwość integracji danych z systemami zewnętrznymi

Kluczem do sukcesu przedsiębiorstw specjalizujących się w produkcji i dystrybucji części oraz akcesoriów samochodowych, jest zastosowanie dopasowanych rozwiązań dla branży automotive. Rozwiązania systemowe, realizowane przez firmę i-systems, takie jak optymalizacja zarządzania zamówieniami czy system zarządzania projektami, automatyzują wiele procesów zachodzących w firmie. Ze względu na wymogi czasowe, jakościowe i cenowe kontrahentów, dla których realizowane są zamówienia, wdrożenie w firmie z branży automotive dopasowanych rozwiązań systemowych staje się koniecznością spowodowaną wymogami rynku.

Wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie?

Chcesz otrzymać szczegółowe informacje o funkcjonalnościach, kosztach, bądź dowiedzieć się jak wygląda proces wdrożenia?

Skontaktuj się z nami Zadzwoń, napisz lub zostaw numer telefonu

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.