Sie können zu Versionen der Seite wechseln, deren Inhalt Ihrem Standort entspricht.

You can switch page to the version whose content is matched to your location.

Tworzymy kompletną platformę e-commerce, odpowiadającą na potrzeby Twojego biznesu

Continuous Integration & Continuous Delivery

Jednym z regularnych zadań wykonywanych przez programistę jest integracja kodu, tworzonego symultanicznie z kodem pozostałych członków zespołu. Im więcej osób liczy zespół, im bardziej skomplikowane rozwiązanie i im więcej czasu minęło od ostatniej integracji, tym trudniej jest połączyć wszystkie prace w całość. Rozwiązaniem jest Ciągła Integracja, jedna z dwunastu praktyk Ekstremalnego Programowania, stosowana podczas rozwoju systemu.

Na czym polega Continuous Integration?

Continuous integration polega na wprowadzaniu własnych zmian do kodu w sposób ciągły, w praktyce raz do kilku razy dziennie. Oznacza to udostępnienie kolejnej wersji aplikacji wielokrotnie w ciągu jednego dnia, w przeciwieństwie do klasycznego podejścia, gdzie wersje wydawane były w dużych odstępach czasu. Integracja kodu jest procesem powtarzalnym i często schematycznym. Automatyzacja procesu pozwala zaoszczędzić czas programistów i przyspieszyć Time to Market.

  • Oszczędność roboczogodzin pracowników
  • Bezpieczeństwo bazy danych
  • Zwiększona efektywność w łączeniu prac zespołu programistycznego
  • Przyspieszenie Time to Market

Testy automatyczne

CI niesie ze sobą także reorganizację metod testowania systemu. Przy tak intensywnym wydawaniu kolejnych wersji, wymagane jest automatyczne testowanie oprogramowania pod kątem możliwego zjawiska regresji. Zjawisko to związane jest z obniżeniem jakości istniejących rozwiązań w skutek wprowadzania zmian w innych, często pozornie niezwiązanych funkcjach systemu. Dlatego też każdorazowa zmiana testowana jest pod wieloma względami. Przede wszystkim uruchamiane są za każdym razem testy jednostkowe, sprawdzające poprawność kodu, a także testy behawioralne, sprawdzające najważniejsze aspekty działania całej aplikacji. Testy te uruchamiane są indywidualnie dla każdej wersji. Raport z testów przekazywany jest programistom, tak by mogli od razu rozwiązać nieprzewidziane konflikty. Jeśli testy się powiodą umożliwiona zostanie podmiana wersji produkcyjnej oprogramowania.

  • Automatyzacja testów wprowadzanych zmian
  • Stały dostęp do najnowszej wersji oprogramowania
  • Podniesiona jakość rozwiązań e-commerce
  • Szybsze wykrywanie ewentualnych błędów

Wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie?

Chcesz otrzymać szczegółowe informacje o funkcjonalnościach, kosztach, bądź dowiedzieć się jak wygląda proces wdrożenia?

Skontaktuj się z nami Zadzwoń, napisz lub zostaw numer telefonu

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.