Tworzymy dedykowane oprogramowanie e-commerce dla handlu i dystrybucji

Continuous Integration & Continuous Delivery

Coraz więcej firm, szczególnie tych istniejących na rynku już od dłuższego czasu i mających doświadczenie w różnych aspektach budowania oprogramowania, testach, naprawach błędów, dochodzi do wniosku, że CI oraz CD są nieodzowne w dalszej ich działalności. Wiąże się to bowiem z dostępem do pełnych możliwości systemu. Ciągła Integracja, czyli Continuous Integration to jedna z dwunastu praktyk Ekstremalnego Programowania, stosowana podczas rozwoju systemu. CI ma na celu przyspieszenie wprowadzania zmian i ulepszeń do systemów sprzedaży, dzięki czemu ich właściciele będą mieć stały dostęp do najnowszej wersji oprogramowania.

Proces Continuous Integration

Continuous Integration oznacza, że przy pracach nad kodem nie ma podziału na tzw. gałęzie (branche). Wcześniej każdy branch odpowiadał jakiejś zmianie, a później następowało ich połączenie, co mogło powodować konflikty w kodzie. Rozwiązaniem problemu integracji osobnych branchy jest CI, które polega na regularnym scalaniu wyników pracy programistów, poprzez wprowadzanie ich do głównego repozytorium. Powinno się to odbywać przynajmniej raz dziennie. Zintegrowane wersje kodu przechodzą testy jednostkowe oraz akceptacyjne. Jeśli testy zakończą się sukcesem, będą gotowe do wprowadzenia do podstawowej wersji oprogramowania. Pozwala to na oszczędność kosztów i czasu pracy programistów, jak również prewencyjne wykrywanie błędów, ponieważ aktualizacje systemu dokonywane są przyrostowo.

  • Oszczędność roboczogodzin pracowników
  • Bezpieczeństwo bazy danych
  • Automatyczne testy
  • Przyspieszenie Time to Market

Stały dostęp do aktualnej wersji systemu

Kolejnym krokiem jest continuous delivery. Oznacza to, że cały proces kończy się wdrożeniem zmian do podstawowej wersji systemu e-commerce. Oczywiście, w dalszym ciągu będzie możliwość wprowadzania indywidualnych rozwiązań, dopasowanych do odpowiednich branż. Korzyścią płynącą z tych procesów jest większa efektywność pracy członków zespołu, ponieważ mają stały dostęp do aktualnego postępu prac swojego teamu. Dodatkowo, skraca się ścieżka od pomysłu do wdrożenia. Oprogramowanie może być zatem lepszej jakości i bogatsze o zaawansowane rozwiązania.

  • Stały dostęp do najnowszej wersji oprogramowania
  • Podniesiona jakość rozwiązań e-commerce
  • Szybsze wykrywanie ewentualnych błędów
  • Zwiększona efektywność w łączeniu prac zespołu programistycznego

Wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie?

Chcesz otrzymać szczegółowe informacje o funkcjonalnościach, kosztach, bądź dowiedzieć się jak wygląda proces wdrożenia?

Skontaktuj się z nami Zadzwoń, napisz lub zostaw numer telefonu

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.