Sie können zu Versionen der Seite wechseln, deren Inhalt Ihrem Standort entspricht.

You can switch page to the version whose content is matched to your location.

Tworzymy kompletną platformę e-commerce, odpowiadającą na potrzeby Twojego biznesu

Case Study e-commerce: Run Colors

Run Colors to firma z wieloletnim doświadczeniem w branży obuwniczej. W swoim asortymencie posiada obuwie sportowe najbardziej znanych marek na świecie. Na tle konkurencji firma wyróżnia się innowacyjnym charakterem prowadzonej działalności. Ten niepowtarzalny styl przyciąga potencjalnych klientów. Widać to zwłaszcza na Facebooku, gdzie profil marki skupia ponad 500 tysięcy użytkowników.

Zobacz online

Najważniejsze wyzwania eCommerce:

  • Przygotowanie infrastruktury serwerowej gotowej do obsłużenia dużej ilości ruchu na stronie,
  • Stworzenie integracji z programem magazynowo-księgowym firmy Insert,
  • Odświeżenie designu i przygotowanie sklepu według najlepszych standardów responsive web design,
  • Stworzenie inteligentnych grup rabatowych.

Nowoczesna infrastruktura serwerowa

Sklep Run Colors cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród swoich klientów. Dla serwerów oznacza to duży ruch na stronie, skondensowany w krótkim czasie. W celu bezproblemowego obsłużenia tak dużej ilości unikalnych użytkowników, przygotowana została zoptymalizowana, dedykowana infrastruktura cloud hosting.

Najważniejsze korzyści płynące z posiadania hostingu w chmurze to:

  • Oszczędność - koszty związane z utrzymaniem serwerów są niższe niż utrzymanie własnych, tak zaawansowanych serwerów,
  • Duża dostępność do danych i zasobów od strony administracyjnej,
  • Skalowalność - możliwość szybkiego powiększenia zasobów, bez konieczności przebudowywania całej infrastruktury,
  • Bezpieczeństwo - prywatny cloud, zgodny z GIODO, do którego nie ma dostępu nikt niepowołany.

Integracja z programem magazynowo-księgowym

Sprawna obsługa klienta w sklepie internetowym to podstawa dobrego biznesu. Nowy sklep Run Colors posiada integrację z programem magazynowo-księgowym firmy Insert. Integracja odbywa się za pomocą integratora, którego zadaniem jest automatycznie zbieranie oraz rozdzielanie wybranych informacji pomiędzy system sprzedaży oraz program ERP. Zakres integracji obejmuje m.in.: synchronizację danych, systematyczną aktualizację cen i stanów magazynowych oraz zarządzanie dokumentami.

W trakcie prac został wdrożony również moduł warehouse, który umożliwia prowadzenie efektywnej gospodarki magazynowej i stanowi wsparcie dla pracy systemu ERP. Podstawowym zadaniem modułu jest bezbłędna lokalizacja towarów w magazynie oraz kontrola przebiegu obrotu magazynowego. Moduł warehouse umożliwia zamieszczenie w systemie informacji o wszystkich magazynach, których stan ma być udostępniony w sklepie internetowym. Dodatkowo pozwala na wybranie magazynu głównego oraz ustalenie hierarchii pozostałych lokalizacji.

Zaawansowana integracja z Allegro

Nowy sklep Run Colors posiada zaawansowaną integrację z serwisem Allegro. Umożliwia ona sprawną obsługę zamówień w nowy sposób. Zarządzanie ustawieniami kont Allegro, wystawianie ofert (aukcji), obsługa zamówień, etc. odbywają się za pośrednictwem specjalnie przygotowanego w tym celu panelu. Wystawiając produkt na Allegro, administratorzy sklepu mogą skorzystać z gotowego szablonu ofert, który projektowany jest na podstawie standardowego szablonu sklepu. Wykorzystuje opisy, zdjęcia, profile produktów i tytuł z opisu sklepowego lub dla każdego z wystawianych produktów tworzy indywidualne opisy oraz tytuły.

Nowoczesny design oparty o wartości marki

Run Colors to nie tylko sklep internetowy, ale również designerskie sklepy stacjonarne. W warszawskim sklepie Run Colors oprócz standardowej możliwości zakupu, klienci mają też możliwość uczestniczenia w imprezach tematycznych. Wśród stałych bywalców, opisane wydarzenia i miejsca zyskały już miano kultowych.

Lokal Run Colors w Poznaniu

W oparciu o elementy charakterystyczne marki, został przygotowany design sklepu internetowego. Został on przygotowany w responsive web design. Jest to rozwiązanie, które sprzyja prawidłowemu wyświetlaniu strony bez względu na rodzaj wykorzystywanego urządzenia. Strona responsywna pozwala na dotarcie do większej liczby potencjalnych klientów, obniża koszty związane z wprowadzaniem zmian oraz pozytywnie wpływa na pozycjonowanie strony w wyszukiwarce Google. Nowy sklep Run Colors jest więc responsywny, przejrzysty i dopasowany do aktualnie panujących standardów.

Run Colors w Responsive Web Design

Inteligentne grupy rabatowe

W nowym sklepie Run Colors administrator sklepu ma możliwość tworzenia intelignetnych grup rabatowych. Funkcjonalność tych grup opiera się na możliwości tworzenia konkretnych grup produktów o określonych parametrach, np. po kategorii, producencie czy kolorze. Do każdej z nich można ustalić inne wartości kuponów rabatowych i wybrać czy kupon ma być liczony na całość koszyka, czy tylko na konkretne, wybrane produkty.

Efekty wdrożenia i planowane działania

Obecnie, nowa strona Run Colors to w pełni responsywna, nowoczesna strona, która odpowiada aktualnym standardom. Przeniesienie systemu eCommerce na oprogramowanie i-systems, wykorzystanie infrastruktury cloud hosting umożliwia sprawną obsługę dużej ilości unikalnych użytkowników. Integracja z programem magazynowo-księgowym zdecydowanie wpłynęła na wyższy poziom obsługi oraz zadowolenie klienta.

Współpraca z i-systems pozwoliła nam dostosować sklep internetowy do trendów w eCommerce. Teraz Run Colors jest gotowy na następne wyzwania.

— Mateusz Pacocha, właściciel Run Colors

Zobacz następny Case ›

Tagi

responsive web design

cloud hosting

mobile ecommerce

Wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie?

Chcesz otrzymać szczegółowe informacje o funkcjonalnościach, kosztach, bądź dowiedzieć się jak wygląda proces wdrożenia?

Skontaktuj się z nami Zadzwoń, napisz lub zostaw numer telefonu

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.