Sie können zu Versionen der Seite wechseln, deren Inhalt Ihrem Standort entspricht.

You can switch page to the version whose content is matched to your location.

Tworzymy kompletną platformę e-commerce, odpowiadającą na potrzeby Twojego biznesu

Case Study e-commerce: R-GOL

R-GOL.com to największy profesjonalny sklep piłkarski w Polsce. Firma w ciągu kilkunastu lat istnienia stała się jednym z największych dystrybutorów sprzętu do piłki nożnej. R-GOL działa również offline. Poza sklepem internetowym to także m.in.: Salon Piłkarski w Ostródzie, sklep stacjonarny w Olsztynie czy Centrum Piłkarskie w Gdańsku. Pzedsiębiorstwo produkuje również sprzęt piłkarski pod własną markę - RG.

Zobacz online

Wyzwania e-commerce

 • Przygotowanie infrastruktury serwerowej zdolnej obsłużyć duży ruch, również ten skondensowany w krótkim czasie.
 • Stworzenie procesów sprzedaży skutecznie łączących działania B2C oraz B2B w ramach multisklepu.
 • Przygotowanie zaawansowanej integracji magazynowo-księgowej z programem Streamsoft Verto i dostosowanie jej do strategii firmy.

Połączenie rozwiązań sprzedaży B2C oraz B2B

Część prac dotyczyła ujednolicenia sposobu przepływu informacji między wszystkimi lokalizacjami firmy w ramach systemu magazynowo-księgowego. R-GOL posiada kilka magazynów, a sklep hurtowy korzysta ze stanów magazynowych tylko jednego z nich. Obecnie cała sprzedaż jest obsługiwana z jednego miejsca - specjalnie przygotowanego systemu e-commerce.

Prace związane z systemem ERP dotyczyły również automatyzacji procesu obiegu dokumentów w firmie. Wśród w pełni automatycznych rozwiązań znajdują się m.in. tworzenie dokumentów rezerwacji czy przekształcanie dokumentu rezerwacji do faktury lub paragonu po zrealizowaniu zamówienia w sklepie.

Dodatkowo, w celach logistycznych i statystycznych, integrator po złożonym zamówieniu sprawdza, czy kontrahent o takim samym kodzie lub numerze NIP lub adresie mailowym już istnieje w systemie. Jeśli tak, zamówienie przypisuje do istniejącego kontrahenta, a jeśli nie istnieje - zakłada nową kartotekę kontrahenta.

Wiele sklepów w jednym miejscu

System e-commerce przygotowany dla firmy R-GOL obecnie obsługuje trzy podmioty. Są to:

 • Sklep internetowy dla klientów detalicznych http://www.r-gol.com.
 • Sklep hurtowy dla klientów B2B http://www.r-gol.net, w którym partnerzy biznesowi po rejestracji mogą sprawdzić dostępne stany, obowiązujące ceny, oraz zamówić towar.
 • Sklep http://www.r-gol.pro dedykowany zawodowym graczom piłkarskim występujących w Ekstraklasie, I i II lidze.

Nowoczesne metody promocji

R-GOL jako jeden z nielicznych dystrybutorów w Polsce ma możliwość udostępnienia klientom dodatkowej personalizacji produktów poprzez wykonanie haftu na obuwiu. Hafty są możliwe ze względu na ścisłą współpracę z firmą Nike. Moduł haftów umożliwia dodanie do obuwia własnego napisu w wybranym kolorze.

Widok modułu haftów

W ramach prac zostały również przygotowane narzędzia wspierające sprzedaż. Wśród nich znajdują się m.in.:

 • Automatycznie generowane numery ID do banerów reklamowych, które są gotowe do umieszczenia w kanałach komunikacyjnych partnera w ramach programu afiliacyjnego.
 • Rabat za polecenie na Facebooku po udostępnieniu sklepu na tablicy. Rabat jest automatycznie doliczany do zamówień bez konieczności wpisywania kodu. Rozwiązanie umożliwia obsłudze sklepu ustalenie jego wysokośći oraz czasu ważności.
 • Rozbudowany program lojalnościowy RG TEAM. W ramach tego rozwiązania znajduje się opcja ustawienia różnych przeliczników punktów w poszczególnych sklepach w zależności od rodzaju transakcji: B2C lub B2B.

Znaczenie mobile commerce

Ze względu na specyfikę sklepu duża część klientów docelowych przeglada ofertę na urzadzeniach mobilnych. Cały system e-commerce został przygotowany według najlepszych rozwiązań responsive web design. Najważniejsze prace obejmowały:

 • Ułatwienie procesu zakupowego oraz zapewnienie intuicyjności.
 • Poprawę użyteczności kart produktowych poprzez optymalne rozmieszczenie treści.

Rezultaty wdrożenia i plany rozwoju

Po przeniesieniu systemu e-commerce na oprogramowanie i-systems firma R-GOL zyskała pełną kontrolę nad sprzedażą B2C oraz B2B. Dodatkowo wszystkie procesy programu ERP zostały zautomatyzowane. W planach są kolejne rozwiązania usprawniające sprzedaż w sieci.

Zobacz następny Case ›

Tagi

integracja z Streamsoft Verto

multisklep

sprzedaż detaliczna ecommerce

hosting w chmurze

mobile eCommerce

Wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie?

Chcesz otrzymać szczegółowe informacje o funkcjonalnościach, kosztach, bądź dowiedzieć się jak wygląda proces wdrożenia?

Skontaktuj się z nami Zadzwoń, napisz lub zostaw numer telefonu

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.