Sie können zu Versionen der Seite wechseln, deren Inhalt Ihrem Standort entspricht.

You can switch page to the version whose content is matched to your location.

Tworzymy kompletną platformę e-commerce, odpowiadającą na potrzeby Twojego biznesu

Case Study e-commerce: sklep-luz. Wdrożenie multisklepu

Historia powstania

Właścicielem sklepu stacjonarnego oraz internetowego sklep-luz.pl jest F.H. „BOZ” S.A. jedna z największych w Rejonie Polski Południowo-Wschodniej firm, specjalizujących się w handlu materiałami budowlanymi. SKLEP-LUZ.PL to sklep z szeroką ofertą obuwia sportowego, rekreacyjnego i trekingowego; odzieży dżinsowej i sportowej. Sklep powstał w 2005 roku w celu dywersyfikacji źródeł dochodu oraz zagospodarowania pustej przestrzeni we własnym centrum handlowym.

Rzeszów jest specyficznym rynkiem, posiada największą powierzchnię centrów handlowych w Polsce w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Wyprzedzamy pod tym kątem drugą w rankingu Warszawę.

— Marek Ostrowski, eCommerce Manager w sklep-luz.pl

Naturalną szansą dla spadającego obrotu sklepu stacjonarnego był internet. W 2009 roku zapadła więc decyzja i rozpoczęto pierwsze próby budowy własnego sklepu internetowego. Ostatecznie porzucono projekt tworzenia własnego rozwiązania by w efekcie zakupić gotowe i sprawdzone na rynku rozwiązanie. Współpraca z i-systems rozpoczęła się w lipcu 2010 powstał wtedy sklep-luz.pl. Początki oparte były o dobrą, automatyzującą pracę integrację z allegro oraz porównywarkami cen. Szybko zaczęły spływać pierwsze zamówienia, a blisko 100% wzrost liczby zamówień, rok do roku, nadał rozpędu inwestycji.

Lokowanie budżetu w płatny ruch na sklepie to zawsze balansowanie na granicy opłacalności. Należy budować własną bazę klientów i docierać do nich bezpośrednio spersonalizowanym przekazem.

Multisklep

Dalszą strategią rozwoju było stopniowe poszerzanie asortymentu o nowe marki takie, jak Salewa, Converse czy ButyDC. Ekspozycja szerokiego asortymentu o dużym zróżnicowaniu, w sklepie stacjonarnym o powierzchni 1000m2, nie była problemem. Wyzwaniem stało się jednak pokazanie tego samego w internecie. Zaprojektowano więc nowy UX, który pozwalał na bardziej intuicyjne przeszukiwanie artykułów oraz zadbano o użytkowników mobilnych wdrażając Responsive Web Design. Był to w tym czasie, jeden z pierwszych sklepów internetowych w Polsce, który w pełni i automatycznie dostosowany był pod szerokość okna przeglądarki na wszystkich urządzeniach.

Zapadła również odważna decyzja o otwarciu odrębnych sklepów na tym samym silniku dla wyróżniających się marek. Tak kolejno powstały sklepy pod domenami butyDC.pl, sklepconverse.pl(teraz trampki.sklep-luz.pl), salewa.sklep-luz.pl, które również były wykonane w RWD.

Buty DC

Otwieranie kolejnych sklepów z nazwą marki w domenie było bardzo dobrą decyzją. Projekty zwróciły się kilkukrotnie cechując się dużo lepszą konwersją. Takie sklepy doskonale same się pozycjonują. To pokazało nam jak ogromne znaczenie ma pozycjonowanie w sprowadzaniu wartościowego ruchu.

Strategia tworzenia sklepów dedykowanych konkretnym markom przyniosła zaskakująco dobre rezultaty. Domeny szybko zyskały wysokie pozycje w wyszukiwarkach bez inwestycji w ich promocję. Rozwiązanie multisklepu okazało się również niezwykle efektywne od strony administracyjnej. Jeden panel pozwala na realizację zamówień ze wszystkich sklepów jednocześnie, przez ten sam zespół, który obecnie liczy zaledwie sześć osób, z czego trzy zajmują się pakowaniem i magazynem, a kolejne trzy zarządzaniem i marketingiem.

Cel główny to ekspansja zagraniczna

W październiku 2015 roku powstał kolejny, piąty już sklep na domenie Supremesports.eu

Sklep na rynki anglojęzyczne to nasz pierwszy, ale nie ostatni krok w kierunku rynków zagranicznych. Mamy doświadczenie zdobyte w Polsce i wiemy jak szybko możemy przeskalować nasz system sprzedaży.

— Marek Ostrowski, eCommerce Manager w sklep-luz.pl

SupremeSports.eu

Na potrzeby projektu Supremesports.eu do systemu multisklepowego wdrożono integrację z Amazonem na Anglię oraz Niemcy. Postawiono tu na automatyzację i pełne zarządzanie z poziomu panelu i-systems który pozwala na:

  • masowe wystawiania produktów,
  • zarządzanie wieloma kontami,
  • synchronizacje stanów magazynowych,
  • kontrolę błędów,
  • edycję ceny, koloru,
  • możliwość wycofania produktu,
  • pobieranie zamówień z amazona,
  • przetwarzanie zamówień na zamówienia sklepowe,
  • edycję danych klienta pobranych z amazona.

Rozszerzenia objęły również nowe integracje z firmami kurierskimi oraz systemami płatności. Obecnie uruchamiana jest również integracja z serwisem ebay.

Krok w stronę OmniChannel

W tym roku, sklep stacjonarny sklep-luz przeniósł się z lokalu o powierzchni 1000 m2 do znacznie mniejszego, o powierzchni 200 m2, w galerii handlowej Plaza. Z tego powodu konieczne było znaczne ograniczenie asortymentu, skupiając się tylko na wybranych markach. Jest to dobra okazja do integracji punktu stacjonarnego ze sklepem internetowym, który będzie rozszerzeniem oferty.

Mamy w planach umożliwienie klientom wybrania produktu w sklepie stacjonarnym z dostawą do domu lub szybkim dostarczeniem do sklepu z zewnętrznego magazynu.

Nowy sklep stacjonarny sklep-luz

Wyzwanie zostało podjęte przez zespół i-systems. Zaprojektowano możliwe rozwiązania i trwają intensywne konsultacje nad projektem. Efekty prac zostaną ujawnione wkrótce.

Zobacz następny Case ›

Tagi

multisklep

responsive web design

mobile ecommerce

Wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie?

Chcesz otrzymać szczegółowe informacje o funkcjonalnościach, kosztach, bądź dowiedzieć się jak wygląda proces wdrożenia?

Skontaktuj się z nami Zadzwoń, napisz lub zostaw numer telefonu

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.