Sie können zu Versionen der Seite wechseln, deren Inhalt Ihrem Standort entspricht.

You can switch page to the version whose content is matched to your location.

Tworzymy kompletną platformę e-commerce, odpowiadającą na potrzeby Twojego biznesu

Aktualizacja oprogramowania eCommerce

Regularne aktualizacja oprogramowania eCommerce jest gwarancją odpowiedzi na stale zmieniający się rynek handlu w sieci.

Największym wyzwaniem w prowadzeniu projektów w i-systems jest fakt, że są to dedykowane rozwiązania. Każdy ze stworzonych systemów eCommerce posiada własny branch (gałąź), na której rozwijana jest dedykowana funkcjonalność. Każda taka gałąź powstaje jako rozwidlenie od podstawowej gałęzi, którą nazywana jest releasem. Release jest więc wersją podstawową systemu, posiadającą uniwersalne moduły takie, jak: moduł zamówień, produktów, klientów oraz integracji z allegro. Branche to dedykowane klientom aplikacje z oczekiwaną funkcjonalnością.

Prowadzenie najmniejszych nawet projektów związanych z oprogramowaniem wymaga podjęcia decyzji o systemie kontroli wersji oraz, co ważniejsze, metodzie prowadzenia projektu. Kilka lat temu została podjęta decyzja o używaniu aplikacji bazaar, która oferuje funkcjonalności pozwalające zarządzać repozytorium projektu w sposób wygodny i optymalny.

Dlaczego to robimy?

Utrzymywanie jednorodnego środowiska pozwala na pełną kontrolę nad bardzo ważnym aspektem aplikacji, jakim jest framework. Element ten jest kluczowy dla prawidłowego działania, choć z punktu widzenia użytkownika – niedostrzegalny. To jak silnik w samochodzie – niewidoczny pod maską zza kierownicy, ale bez niego jazda jest niemożliwa. Jedyną różnicą jest to, że silnik ten możemy poprawiać i usprawniać bez przerywania pracy. Obecnie uruchamiamy aplikację na serwerach dedykowanych, hostingach i usłudze cloud. Wykorzystujemy nowoczesne rozwiązania optymalizujące działanie sklepu, systemy monitorujące oraz wiele innych.

Aktualizacja oprogramowania w eCommerce

Release wydawany jest w oparciu o dwutygodniowe cykle sprintów zespołu SCRUM. Zgodnie z metodyką SCRUM, każdy sprint kończy się wyprodukowaniem pewnej części gotowej aplikacji. Mniej więcej raz w miesiącu wydawana jest kolejna wersja systemu.

Korzyści dla IT

Każdy programista w i-systems ma wpływ na procesy zachodzące w frameworku. Z jednej strony pozwala to na dużą swobodę i prostotę tworzenia oprogramowania, z drugiej wzmacnia poczucie odpowiedzialności za produkt. Metodyka tworzenia release, pozwala także na rozwój umiejętności i nabywanie wiedzy wewnątrz zespołu. Każdy z programistów może zaproponować nowe rozwiązanie, każde z tych rozwiązań jest analizowane przez zespół, co może rzucić zupełnie nowe światło. Pozwala to na bardzo sprawne przekazywanie wiedzy.

Korzyści dla klienta

Rok w świecie internetu to epoka, nowości potrafią nadejść z dnia na dzień. Pilnie śledzimy zmiany wśród systemów, z którymi się integrujemy i reagujemy, gdy tylko jest to potrzebne. Stale także powiększamy portfel możliwości. Jednocześnie nadążamy za nowinkami technologicznym i dostarczymy klientowi najwyższej jakości, nowoczesny produkt dopasowany do jego potrzeb. Bieżące aktualizacje pozwalają też na wyeliminowanie problemów, podnoszą jakość produktu oraz zapewniają jego elastyczność w różnych środowiskach.

Wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie?

Chcesz otrzymać szczegółowe informacje o funkcjonalnościach, kosztach, bądź dowiedzieć się jak wygląda proces wdrożenia?

Skontaktuj się z nami Zadzwoń, napisz lub zostaw numer telefonu

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.